POZNAJ GALATEĘ

Imię jej wywodzi się od bieli mleka, bo jej skóra była alabastrowa. Musiała być piękna…

W mitologii są dwie postaci o tym imieniu. Jedna to dziewczyna, w której, na jej nieszczęście(!), zakochał się odrażający cyklop. Było morderstwo, gwałt , przemiana kochanka w strumień. Druga to matka, której maż chciał syna tak bardzo, że zapowiedział, że jeżeli urodzi sie dziewczynka, to zrzuci ją ze skały. Urodziła się dziewczynka. Mama Galatea przebrała dziewczynkę za chłopca i jakoś się udawało. Do czasu. Bo córka była zjawiskowa, a piękno trudno ukryć. Co zrobiła jej matka? Wybłagała u bogów zmianę płci dziecka i tak zamiast dziewczynki 'narodził’ się chłopiec Ifis:).

Dlaczego sobie tak bajam? Bo wszystko się zdarzyć może, jak czytacie powyżej. Bo kobiety, to zdeterminowane stworzenia są! Bo czasami wyprawiamy cuda, aby rozwiązywać trudne sytuacje. Jednak pisząc 'poznaj Galateę’ myślałam o efekcie Galatei, czyli o tym, co może działać na naszą korzyść, bo:

ludzie automatycznie przypisują pozytywne cechy ludziom na podstawie pozytywnego pierwszego wrażenia.

Jeżeli jesteście miłe z natury, uśmiechacie się, życzliwie interesujcie się drugim człowiekiem i po prostu jesteście uprzejme od samego początku, to dobrze! Ten jeden miły raz sprawia, że myślą o was jak o ciepłych, sympatycznych, fajnych osobach… Nawet jeżeli któregoś dnia zachowacie się nieprzyjemnie (bo np. będziecie miały zły dzień), to zostanie wam to wybaczone, ponieważ już przy pierwszym wrażeniu przypisane zostały wam pozytywne cechy. Tak działa efekt Galatei!

Zatem bądźmy dla siebie dobrzy i mili, bo dzisiaj właśnie tacy ludzie zwyciężają w biznesie.

Wpisała: Justyna Niebieszczańska

Przewiń na górę