PIORYTETY A TY?

Priorytety są zawsze, w przeciwnym razie królowałby w mym życiu chaos. Czasem stają się priorytetami nagle, bo sytuacja tego wymaga, ale częściej są dokładnie zaplanowane.

Moje priorytety

Priorytetem bywają piosenki. Takim była dla mnie piosenka Summertime Gershwina. Przede wszystkim dlatego, że stworzyłam własną wersję tego słynnego standardu jazzowego. Słyszałam ją w głowie, a potem urodziła się spontanicznie w ciągu jednego dnia, więc jak najszybciej chciałam ją usłyszeć na żywo.

Nowe piosenki i zmiany… Zmienia się scena tego świata, zmieniamy się my, więc siłą rzeczy i nasze priorytety się zmieniają. Nowe piosenki wyznaczają nowe priorytety, chociaż…, uważam, że z czasem wszystkie piosenki stają się ważne, przecież lubimy wracać do znanych utworów, czyż nie?

„Dobre na wszystko”

Muzyka – ona jest ważna w moim życiu, a tytuły piosenek są jak imiona moich priorytetów.

Podzielam zdanie mistrzów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, że „są dobre na wszystko”. Pełnią rolę wiernych towarzyszek, które nigdy nie zawiodą, często inspirują i produkują sporo endorfin. Myślę, że wszyscy w pewnym sensie jesteśmy muzyką, odczuwamy emocje. Muzyka potrafi wydobyć nawet te emocje, które siedzą w nas gdzieś na dnie. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, a tu nagle odpowiednia nuta, odpowiedni tekst… i odkrywamy coś nowego o sobie… albo coś zapomnianego, zduszonego przez codzienność… Muzyka czyni cuda!

Priorytet tu i teraz

Obecnie najważniejsze jest dla mnie tworzyć kolejne utwory, a raczej tworzyć wokal do nich, bo teksty należą do Justyny , a muzykę komponują wspaniali muzycy. Po Knowledge czas na kolejny utwór… Już niedługo… A potem album! Sporo pracy przede mną, ale uwielbiam to , a grunt to uwielbiać swój priorytet!

Artykuł bierze udział w Karnawale Blogowym Kobiet (http://karnawalblogowykobiet.pl/). Tematem #2 Edycji zaproponowanym przez Justynę z Bridgehead PR (http://bridgehead.pl/category/blog-pl/ ): Priorytety w życiu (http://bridgehead.pl/karnawal-blogowy-kobiet/ ).

Przewiń na górę