Wracając z Kongresu Kobiet przeczytałam „Praca może być źródłem radości, przepływu serdecznych uczuć, sensu i spełnienia. Dzieje się tak, gdy wewnętrzny ogień bierze górę nad zimną kalkulacją; gdy zrezygnujemy z wyścigu popularności, gdy życie staje się tworzeniem, a nie walką o przetrwanie i demokrację”*
 

Pomimo zmęczenia mam ochotę krzyczeć: Kobiety! Tak może też być z naszym życiem! Życie może być źródłem radości, przepływu serdecznych uczuć, sensu i spełnienia! Uwierz w to i zacznij się spełniać. Zatrzymaj się. Zastanów, w którą stronę chcesz podążać. Rozpocznij swoją wędrówkę.  Idź! Biegnij! Pędź! „I to migusiem, na kopytkach!” – jak mawiała Małgosia, moja przyjaciółka.

Dzisiaj zapytał mnie dziennikarz, czy trzeba aż Kongresu Kobiet, by walczyć o nasze prawa. Nie, nie trzeba. Ale takie spotkania,choć nieco przerysowane w swej treści, dają nam „kopa” do działania. Pojechałyśmy na Kongres uścisnąć rękę Pani Nice Bochniarz (tak nazywają Ją znajomi) i poznać Magdalenę Środę, która okazała się przesympatyczną i najczęściej oklaskiwaną prelegentką.

Plan wykonany w 150 procentach! Wracamy tak zmotywowane do działania, że chcemy się z Wami tym podzielić na spotkaniu Charmsy Biznesu. Kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy 12 października 2012 r do Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Solidaryzujmy się, wspierajmy i działajmy! Do zobaczenia na Charmsach Biznesu!

Wpisała: Joanna Czerska-Thomas

*Renata Arendt-Dziurdzikowska, Zwierciadło nr 9/2012

UŻYJ NASZEGO FORMULARZA    Przewiń na górę