Twój sukces jest na twarzach innych. Patrz! Maluje się na twarzy partnera, rozmówcy, uczestnika szkolenia, klienta. Na jej / jego twarzy jest informacja o tym, jaki on naprawdę jest.
 

Osiągnęłyśmy sukces. Projekt Charmsy Biznesu – spotkanie został zrealizowany. Doświadczyłyśmy tego patrząc na twarze Uczestniczek i Uczestników spotkania. Dlaczego nam sie udało? Mówiłyśmy o tym na spotkaniu wspominając pasję, jasny cel, determinację, ale oprócz tych wszystkich determinantów jest jeszcze jeden.

On od samego początku decyduje o tym, czy projekt zakończy się fiaskiem czy sukcesem. Obrany cel musi wnosić dobro – sprawiać, że jakość życia drugiego człowieka ma szansę się poprawić. Musi odpowiadać na potrzeby drugiego człowieka. Nie jest to tylko odpowiedź na pytanie, czy Twój pomysł, produkt, rozwiązanie, usługa, etc. znajdzie klientów, tu chodzi o uniwersalną rzecz.

O pytanie w jaki sposób to co robisz wniesie dobro w życie drugiego człowieka, da mu szansę na coś lepszego, sprawi, ze jego życie nabierze kolorów i stanie się pełniejsze. To pytanie o sens Twojej pracy. To świadomość, że realizacja Twojego marzenia, sprawia, że ktoś dostaje szansę bycia bardziej zadowolonym, szczęśliwszym. Jeżeli urzeczywistniasz swoje marzenie, to sprawdź ile szczęścia wnosisz w życie drugiego człowieka, grupy ludzi, społeczności lokalnej. O Twoim sukcesie najpiękniej może opowiedzieć drugi człowiek.

Zapytaj siebie, co TY robisz i co możesz zrobić dla innych i na tym buduj swoją opowieść o sukcesie.

Wpisała: Justyna Niebieszczańska

UŻYJ NASZEGO FORMULARZA    Przewiń na górę