DLACZEGO CHARMSY NIE POWINNY WYJŚĆ?

Jesteśmy mistrzami w odpowiedzi na pytanie: dlaczego coś nie może wyjść. Charmsy Biznesu to dowód na to, że może wyjść wbrew tej polskiej logice, która powtarza: to się nie uda!

Zatem, dlaczego to nie mogło wyjść i dlaczego tobie może coś nie wychodzi?

1. Mówiły jaskółki, że kiepskie są spółki.

szklanka

Nasza relacja opiera sie na zaawansowanym partnerstwie, ale czasami jest trudno. Nie tylko dlatego, że mamy firmy, które są dla siebie konkurencją w pewnych obszarach, ale dlatego, że takie spółki wymagają zaufania. Polacy ogólnie cierpią na ogromy deficyt zaufania, a w biznesie jego brak jest nagminny. Organizować taką imprezę wspólnie, to znaczy ufać sobie bezgranicznie.

Kiepskie spółki to takie, w których brak zaufania.

2.  Z pustego i Salomon nie naleje.

szklanka

Zaczynając Charmsy w ogóle nie rozmawiałyśmy o pieniądzach. Pierwsze rozmowy były o idei i sprzymierzeńcach. Pieniądze są do zdobycia. Zresztą od początku wiedziałyśmy, że w razie czego wykładamy naszą kasę na stół. Dlatego wciąż jest to najdroższa kawa w naszym życiu. Dzisiaj, w dużej mierze, Charmsy Biznesu to nasz wydatek, pomimo ogromnego wsparcia Hotelu Pod Orłem. Jednak jesteśmy przekonane, że lepiej wydać nie mogłyśmy. Zatem nie szukajmy pieniędzy, ale ludzi, z którymi niemożliwe staje się możliwe.

3. Czas, którego nie ma.

czas

Prowadzimy dwie oddzielne firmy. Mieszkamy w innych miejscowościach. Mamy ogromna potrzebę realizacji swoich pasji po pracy.  Mamy rodziny. Jak znaleźć na to czas?! Nie, to nie mogło się udać! Jednak udowadniamy od 3 lat, że czas jest sprawą względną. Pewnie zauważasz, że im więcej masz zajęć, tym  jest lepsza organizacja twojego czasu. Charmsy Biznesu  i organizacja spotkania dla kobiet wymagają dużo czasu. Nie wiem skąd mam czas. Może w ogóle go nie mam.

Wierzę, że jeżeli coś jest dla nas ważne, to znajdujemy na to czas.

Mam do ciebie prośbę: jeżeli chcesz coś zrobić, to koncentruj się na odpowiedzi na pytanie: dlaczego to musi się udać!

Wpisała: Justyna Niebieszczańska

Przewiń na górę