CZY TWOJE ŻYCIE JEST DO POPRAWKI?

Tytus pod biurkiem śpi ze swoim aksamitnym pyskiem na moim zielonym trampku. Siadłam, aby kontynuować pracę. Z przyjemności, ale i z refleksją.

Ostatnio słuchałam rozmowy z Alexem Barszczewskim* i dała mi do myślenia…

Ile pracujesz?

Zapytano go o balans między praca zawodową a czasem po godzinach. Wspomniał, że nie jest typowy, bo jego to nie dotyczy – ponieważ jego życie nie dzieli się na pracę i na to, co lubi robić po godzinach. Po prostu robi to, co lubi i już. Często też wspomina, że pracuje 50 dni w roku. Zatem zadałam sobie pytanie, ile ja pracuję? Zanim zaczęłam wyliczać, to już wiedziałam, ze pracuję za dużo. Skąd wiedziałam? Bo muszę limitować sobie czas na rzeczy które naprawdę lubię.

Spróbuj!

I tu przechodzimy do drugiej kwestii dotyczącej tego, co lubisz robić. Za radą Alexa usiadłam i starałam się spisać, co lubię robić. Jest to z cyklu tych zadań po co pisać- to oczywiste, ale kiedy zasiadasz przed pustą kartką… Spróbuj!

Na samym czele mojej listy -zapisane od razu i bez mrugnięcia okiem – znalazły się:

1. Lubię pisać.

2. Lubię być z Tytusem (moim psem).

Ta lista uzmysłowiła mi, że nie jest tak źle ze mną, ale wciąż odczuwam niedosyt tych czynności w moim życiu. Czyli życie do poprawki!

Jak lista powinna wypływać na nasze życie zawodowe? To co napiszemy winno być uwzględnione w naszej biznesowej strategii. Starajmy się zawrzeć w ramach naszej zawodowej pracy te czynności, które lubimy robić.

Zatem pisanie staram się łączyć z blogiem i dzieleniem się wiedzą poprzez wpisy oraz od czasu do czasu na szkoleniach. Powstała również nowa strona www.kreatywnepisanie.info, aby cieszyć się bardziej spotkaniami z kreatywnym pisaniem… Staram się. A Ty?

*Rozmowa z Alexem Barszczewskim.

Wpisała: Justyna Niebieszczańska. Zdjecie Tytusowi też zrobiła:)

Przewiń na górę