Jeżeli chcesz pracować z kimś, kto mieszka 50, 100, 2000 km od Ciebie, to śmiało! Nowoczesne technologie otwierają przed nami możliwości bez granic. Skoro można kochać na odległość, to i można współpracować ponad geograficznymi podziałami.

Co jest najważniejsze we współpracy? Oczywiście zaraz po zaufaniu. Komunikowanie się. Nawet najlepsza organizacja i podział obowiązków nie zastąpi dobrej rozmowy. Zwykle tu natrafialiśmy na bariery, ale dzisiaj do wyboru mamy wiele narzędzi, które umożliwiają nam dzielenie się informacjami bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kto jest najważniejszy w prowadzeniu biznesu? Człowiek, z którym współpracujesz. Jeżeli to jest partner, z którym biznes ma sens; jeżeli praca z nim po prostu cię uskrzydla, to przygotuj się do lotu i realizuj swój projekt z przyjacielem.

Same jesteśmy przykładem, żemożna tak pracować. Mieszkamy ponad 40 km od siebie. Nie wspomnę o podróżach, które niekiedy oznaczają ponad 1000 km dystans. Jak sobie z tym radzimy? Telimena miała wszystko w swoim biurku, a kobieta XXI w. ma wszystko w swoim laptopie i telefonie, np.:

DROPBOX: Wszystkie pliki, dokumenty od projektów graficznych po teksty na blog mamy na wyciągniecie w każdym miejscu i czasie. Piszemy, edytujemy, dzielimy się.

SKYPE – nielimitowane rozmowy audio i wideo niezależnie od miejsca i czasu. Za darmo!

MASSENGER – obie korzystamy z tej darmowej opcji dla posiadaczy BB.

MAILE – zapewniają swobodną wymianę myśli, ale i są niezastąpionym kanałem oficjalnej akceptacji i zgody na określone rozwiązania.

Wpisała: Justyna Niebieszczańska

UŻYJ NASZEGO FORMULARZA    Przewiń na górę